Thursday , 23 November 2017

Arkivat e etiketimeve shqiptare

Fëmijët shqiptarë në Zvicër mësohen të këndojnë shqip me çifteli

Bashkatdhetarët në Zvicër e në mesin e tyre edhe shumë fëmijë po mësohen të këndojnë këngët me të bukura shqipe. Shoqata Kulturore Shqiptare “Bashkimi” ka shpërndarë disa video në Facebook gjatë ushtrimeve ku fëmijët mësohen të këndojnë shqip e t’i bien çiftelisë. “Gjatë Ushtrimeve ku Fëmijet edhe në po qmallemi …

Artikulli i plotë »

Patriotizmi i rrejshëm i Talatit: Manipulon përfaqsuesit shqiptarë me flamurin kombetar

Kryeparlamentari i ri, Talat Xhaferi sot gjatë shfaqjes së tij në kooridoret e Kuvendit u soll si “patriot” i kahmotshëm duke vendos flamurin kombëtar në tavolinën e zyres ku paska filluar punën. Skandali i patriot Xhaferit është se gjatë takimit me përfaqsuesit dhe deputetët shqiptarë të partisë së tij – …

Artikulli i plotë »

Nuk do ta besoni se ç’bënin disa deputetë shqiptarë derisa në Kuvend rrihej Sela (Foto)

Gjatë kohës kur protestuesit e dhunshëm ishin brenda Kuvendit dhe shkatërronin gjithçka që u dilte përpara, deputetët e BDI-së dhe dy deputetë të Aleancës për Shqiptarët nuk harruan të bënin “selfie” dhe t’i postonin në rrjetin social “Facebook”, njofton Gazeta Express. I pari që ka publikuar fotografi ka qenë deputeti …

Artikulli i plotë »

Policët shqiptarë: Ahmetin, Grubin e Xhaferin i ruajnë policë maqedonas, neve nuk na besojnë!

Policët shqiptarë në Maqedoni thonë se paaftësia e ministrit të Punëve të brendshme Agim Nuhiu nga BDI-ja solli deri te dhuna në Parlamentin e Maqedonisë. “Nuhiu është vetëm kukull, ministër i vërtetë është Mitko Çavkovi. Deri sa të jetë BDI në pushtet ne nuk mund ta mbrojmë as vetveten e …

Artikulli i plotë »