Friday , 23 February 2018

Arkivat e etiketimeve shqiptar

Rrënqethëse! I riu shqiptar tregon momente emocionuese, “Zoti më shpëtoi nga lufta ndërsa unë jetën e vogëlushes”, shikoni çfarë ka bërë ai

Elvis Kadriu, 21 vjeç, nga Drenica e Kosovës, lindur në fshatin Aqareva, punon inxhinier në një kompani aeroplanësh në Austri. Disa ditë më parë, u ndesh me një nënë 42 vjeçare, e quajtur Leonie e cila po rrihte me aq forcë sa kishte të bijën 2 vjeçare në mes të …

Artikulli i plotë »

Ish-gjenerali serb: Ky ishte ministri shqiptar që na ndihmoi ta vrisnim Adem Jasharin (Pamje)

Ish gjenerali serb Stevan Gjuroviq në një intervistë për mediat maqedonase kishte rrëfyer gjerësisht për luftën e forcave serbe dhe UÇK-së në Kosovë. Gjenerali serb zbuloi detajet e luftimeve të ushtrisë dhe policisë në Kosovë kundër UÇK-s, dhe ai u përqëndrua veçanërisht në detajet e vrasjes së Jasharit. Ai zbuloi …

Artikulli i plotë »