Friday , 19 January 2018

Arkivat e etiketimeve shqiptar

Rrëfimi rrënqethës i gazetares maqedonase: Kur e pashë deputetin shqiptar plot gjak, mendova se kishte vdekur

Gazetarja e televizionit “24 Vesti” Dushica Mërgja, ka qenë dëshmitare e okulare e sulmit të huliganëve ndaj kryetarit të LR-PDSH-së, Zijadin Sela. Ajo ka parë sulmuesit që hynë në Parlamentin e Maqedonisë dhe filluan te godisnin deputetët shqiptare. “Mendova se është i vdekur. E godisnin me shqelma, me karrige, me …

Artikulli i plotë »

‘Dridhet’ parlamenti i Maqedonisë, deputeti këndon himnin shqiptar në foltore [VIDEO]

Pas këndimit të himnit maqedonas në kuvend, deputeti nga radhët shqiptare, Zeqirja Ibrahimi, ka kënduar himnin në gjuhën shqipe. “Nëse e lëshoni ju himnin tuaj maqedon edhe unë do ta këndoj himnin tim shqip”, tha deputeti i Lëvizjes Besa, Zeqirja Ibrahimi, në foltoren e Parlamentit maqedon, shkruan gazeta lajm, raporton …

Artikulli i plotë »