Tuesday , 21 November 2017

Arkivat e etiketimeve ndodh

Misteri i vdekjes së studentit amerikan, dëshmi se çfarë ndodh në burgjet e Koresë së Veriut (Video+16)

Studenti amerikan Otto Warmbier vdiq nga dëmtime të rënda në tru, duke sjellë për botën një vështrim të freskët ndaj tmerreve brutale të Koresë së Veriut. Rrahjet, përdhunimet, uria dhe ekzekutimet publike janë një realitet i përditshëm për mijëra koreano veriorë, sipas dëshmive ndër vite. Vdekja e studentit amerikan ka …

Artikulli i plotë »

LAJMI FUNDIT:Shikojeni se çka thonë tash! Ndodh edhe kjo!

Sonte në RTV Dukagjini është transmetuar emisioni Zona Express, ku është shfaqur dokumentari “Të gjithë fitues, të gjithë humbës”. Në këtë dokumentar, Zona Express fokusohet në rezultatin e zgjedhjeve të parakohshme të 11 qershorit, fitoret e vetëshpallura dhe për atë nëse këto zgjedhje vërtetë kanë fitues dhe humbës. Kryetari i …

Artikulli i plotë »

‘Balena blu’, një fëmijë shqiptar tenton të hidhet nga kati i 7-të. Ja ku po ndodh

Forca të shumta policie dhe zjarrfikëse kanë rrethuar një pallat në Rrugën “Pavarësia” në Kamëz, pasi një fëmijë vetëm 10 vjeç kërcënon se do të vetëhidhet. Sipas deklarimeve të familjarëve fëmija ka luajtur lojën e rrezikshme “balena blu”. Fenomeni i “Balenës Blu” po bëhet mjaft i përhapur edhe i rrezikshëm …

Artikulli i plotë »

Ndodh edhe kjo Kroacia dënon ish kryeministrin me nëntë vjet burg, ia konfiskon pasurinë tërë familjes së tij

Pas gati dy viteve, përfundoi procesi gjyqësor kundër ish kryeministrit kroat, Ivo Sanader. Sanader është dënuar me nëntë vite burg. Në dënim do të numërohen edhe koha e kaluar në burgun hetues. Po ashtu, do të konfiskohet tërë pasuria e tij dhe e familjes e realizuar me veprat e dënuara. …

Artikulli i plotë »

ePabesueshme:Femra më seksi shqiptare sulmohet nga “Balena Blu” por ndodh e papritura (FOTO)

Loja “Balena Blu” është bërë virale në të gjijthë botën duke u kthyer në lojën më vdekjeprurëse të të gjitha kohrave. Me mbërritjen e lojës, “pre” e saj ka rënë edhe modelja seksi shqiptare Oriola Marashi. Në profilin e saj në Instagram, Marashi ka shpërndarë një story ku tregonte se …

Artikulli i plotë »

Gëzim i madh ndodh në familjen e Presidentit Thaçi, ja çfarë lajmi fantastik moren (Foto)

Rezultatit të zgjedhjeve për deputetë, ndonse jo të partisë iu është gëzuar edhe familja e Presidentit Hashim Thaçit. Kjo familja në këto zgjedhje kishte një person si kandidate për deputete. Ishte Evgjeni Thaçi-Dragusha, mbesa e presidentit Thaçi ajo e cila i hyri gares për të qenë deputete, garë kjo e …

Artikulli i plotë »

Ndodh zhvillim i papritur politik në Kosovë, ndryshojnë përfundimisht gjërat për formimin e Qeverisë

Kandidati për kryeministër të Kosovës nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti, është takuar të premten me kreun e Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj. Kurti, ish-kryetar i Vetëvendosjes, ka zhvilluar bisedime me Limajn, partia e të cilit është pjesë e një koalicioni të lidhur para zgjedhjeve me Partinë Demokratike të Kosovës dhe …

Artikulli i plotë »