Monday , 19 February 2018

Arkivat e etiketimeve mediat

Më në fund mediat franceze e zbulojnë se kush e bëri krimin, publikohen pamjet kur Florenc Beqiraj masakrohet në burgun e Marsejës nga këto persona (Kujdes Pamjet)

lorenc Beqiraj, i riu shkodran i masakruar në një burg të Marsejës, 23-vjeçari është ndaluar nga policia dhe për munges dokumentacioni përfundoi në burg. Pikërisht gjatë qëndrimit prapa hekurave ka ndodhur dhe incidenti, ku ai ishte masakruar në burg, dhe deri tani ka pasur hulumtime në lidhje për këtë ngjarje …

Artikulli i plotë »

Mediat gjermane artikull për zgjedhjet në Shqipëri: 79 mandate për PS, Rama mund të qeverisë i vetëm

Në shtypin gjerman i kushtohet vëmendje zgjedhjeve të 25 qershorit në Shqipëri. Numri i ulët i votuesve dhe të dhënat e para që me gjasë nxjerrin fitues socialistët, janë në qendër të artikujve. Agjencia gjermane e lajmeve, dpa vëren, se Partia Socialiste qeverisëse nën kryeministrin Edi Rama me gjasë është …

Artikulli i plotë »

Mediat sllovene: Zbulohet skenari i arrestimit të Ramush Haradinajt! A ishte Gani Thaçi bashkëpunëtor i Serbisë? (Dokument)

Ramush Haradinaj në Francë iu nënshtrua presionit për koalicion me PDK-në! Ai është intervistuar nga hetues të Gjykatës speciale. Dalin në shesh fakte të pa thëna më parë për arrestimin e Ramush Haradinajt nga Francë me kërkesë të Serbisë, një fletarrest i saj i ëshuar vite më parë. Prapaskenat, përkatësisht …

Artikulli i plotë »