Wednesday , 24 January 2018

Arkivat e etiketimeve lajmi

LAJMI I FUNDIT: Arrestohet Hashim Thaçi me urdhër të Gjykatës Speciale (Video)

Njësia Speciale e Republikës së Kosovës, bashkë me KFOR-in dhe Policinë e Eulexit, kanë arrestuar sonte Presidentin Hashim Thaçin. Ky arrestim është bërë pas urdhërit që ka dhënë prokurori i Gjykatës Speciale, amerikani David Schwendiman. Realisht asgjë nuk ka ndodhur dhe askush nuk është arrestuar por sot është 1 PRILLI …

Artikulli i plotë »

Lajmi i Fundit|| Zbulohen lidhjet sekret të Murat Jashrit me sherbimet sekrete ruse

Kohë më parë, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në njërën ndër intervistat e tij televizive ka thënë se janë 26 personalitete në listën e ekzekutimeve nga organizata “Syri i Popullit”. Kjo deklaratë e Presidentit Thaçi erdhi pas plagosjes së avokatit, Azem Vllasi. “Në listë janë 26 njerëz të cilët sipas …

Artikulli i plotë »

LAJMI I FUNDIT: Rrëzohet aeroplani, të paktën 44 të vdekur (Video)

Një avion pasagjerësh raportohet të jetë rrëzuar në një aeroport në Wau, Sudani jugor, të gjithë pasagjerët dyshohen të kenë vdekur, transmeton portali arbresh.info. Në fotografitë e publikuara nga National Courier tregojnë avionin e djegur në aeroportin Wau. Media lokale ka thënë që të gjithë pasagjerët dyshohen të kenë vdekur./Arbresh.info …

Artikulli i plotë »