Friday , 19 January 2018

Arkivat e etiketimeve lajmi

Lajmi i fundit: Hashim Thaçi nesër cakton datën e…

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, pret në takim konsultativ përfaqësuesit e subjekteve politike për caktimin e datës së zgjedhjeve lokale. Takimi me përfaqësuesit e subjekteve politike, sipas njoftimit për mediat të presidencës, do të jetë i hapur për media.Zgjedhjet lokale pritet të mbahen në muajin nëntor, sipas afatit …

Artikulli i plotë »

LAJMI FUNDIT: Vritet Shqiptari në prani të fëmijëve, ngjarja ka shokuar zvicëranët

Mbrëmë në orët e vona është ekzekutuar me një breshëri plumbash një 36 vjeçar shqiptar nga Kosova, që jeton në Zvicër, i cili kishte pasaportë italiane. Ai është vrarë para garazhës së tij në prani të fëmijëve dhe të dashurës 21 vjeçare me të cilën bashkëjetonte prej kohësh.Ngjarja ka ndodhur …

Artikulli i plotë »

LAJMI FUNDIT:Humb jetën në Zvicër shqiptari nga Maqedonia, ishte agjërueshëm me Ramazan

Gjatë shkarkimit të disa pjesëve të një ballkoni, në një kantier, rreth orës 09.00 disa elemente e kanë goditur në kokë punëtorin, thuhet në një komunikatë të policisë zvicerane. Lëndimet kanë qenë aq të rënda sa që shtetasi 50-vjeçar nga Maqedonia nuk ka mundur tu mbijetojë plagëve, duke ndërruar jetë …

Artikulli i plotë »

Lajmi i fundit: Për formimin e Qeverisë ja çfarë do ti duhet të bëjë Haradinajt

Kandidatit të PAN-it për kryeministër, Ramush Haradinaj, i takon mandatari i parë për formimin e Qeverisë, por një gjë e tillë po shihet e vështirë nga analistët kosovarë pa paguar edhe një çmim të shtrenjtë. Qeveri me serbët faktorë ose qeveri me shqiptarët e duke përgjysmuar postet në ekzekutiv. Sakrificat …

Artikulli i plotë »

LAJMI FUNDIT: “Krahu i djathë” i Thaçit nuk arrijnë të bëhen deputetë

Karrierën politike e nisi menjëherë pas luftës si këshilltar i kryeministrit për marrëdhënie ndërkombëtare në vitin 1999-2000. Si pjesë e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), ai mori besimin e qytetarëve për pesë mandate rresht, që nga viti 2001,2004,2007, 2010 dhe 2014. Ai ishte ‘krahu i djathtë’ i tashmë ish-liderit të …

Artikulli i plotë »