Thursday , 22 February 2018

Arkivat e etiketimeve lajmi

Lajmi Fundit Sapo u vendos, Gjermania lëshon viza pune për Kosovarët (Apliko)

Mundësia e punësimit jashtë Kosovës ka ofruar mundësi të shkëlqyeshme për punëkërkuesit kosovarë sepse përpos përfitimeve financiare, ato kanë sjellë në Kosovë edhe shkathtësitë dhe përvojën evropiane duke kontribuar kështu në ekonomi dhe zhvillimin e tregut të punës në Kosovë.Duhet shtuar se numri i kosovarëve që aplikojnë për viza pune …

Artikulli i plotë »

Lajmi Fundit: Harroni vrasjen e Oliver Ivanoviqit Sapo ndodhi,Tronditet Kosova (Pamje)

Një Porsche 911 Turbo S, veturë sportive u nda në dy pjesë duke u shndërruar në një grumbull hekurash dje gjatë një aksidenti në qendër të kryeqytetit rus,Moskë. Sipas televizionit rus,RT,dy të rinj vdiqën në aksident njeri prej tyre ishte nga kosova djali i Hamdi Tushes,pasi shoferi humbi kontrollin e …

Artikulli i plotë »

LAJMI FUNDIT: Avioni dhe helikopteri përplasen në ajër, raportohet se ka edhe të vdekur! (Pamje)

Ka ndodhur një ngjarje tragjike pasditen e sotme pasi gjatë fluturimit një avion dhe helikopter janë përplasur, duke shkaktuar dhjetëra viktima, ku raportohet se midis tyre kishte edhe shqiptarë. Kanë qenë banorët e zonës kanë dëgjuar zhurma të tmerrshme dhe kanë dalë menjëherë të shqetësuar. Copëzat e mjeteve kanë rënë …

Artikulli i plotë »