Tuesday , 21 November 2017

Arkivat e etiketimeve lajmi

Lajmi fundit: Qëllohet me armë një 21 vjeçar nga Kosova në Zvicër…

Një shqiptar (21) nga Kosova mbeti i plagosur dje mbrëma në qytetin zviceran Ebikon (LU). Policia ka arrestuar një zviceran (34) dhe ndërkohë po kërkon dëshmitarë për zbardhjen e ngjarjes, shkruan “Blick”. Policia mori alarmin rreth orës 20.45, se ishin dëgjuar të shtëna në rrugën Schulhausstrasse te Ebikonit. Atje policia …

Artikulli i plotë »

Lajmi i fundit / Tronditet Turqia vritet Erdogani video po ben gjiro ne rrjet social.. Ja se si ndodhi !

Regjisori turk Ali Avci është arrestuar pas shfaqjes së trailerit te filmit “Zgjimi”, film ky i cili rindërton grushtin e dështuar të shtetit në Turqi. Ngjarjet e këtij filmi rrëfejnë se si do kishte shkuar situata nëse grushti i shteti do kishte rezultuar i suksesshëm.Skena finale shfaqet në fund të …

Artikulli i plotë »

LAJMI I FUNDIT / Ngjarje tragjike sapo ndodhi… Nusja vret veten një ditë pas dasmës, arsyeja e tmerrshme

Një burrë në Taxhikistan është akuzuar për shtytje drejt vetëvrasjes së bashkëshortes, pasi dyshohet që i ka bërë presion asaj për ta bërë testin e virgjërisë, për t’i refuzuar rezultatet më pas. Rajabbi Khurshed, 18 vjeçe vrau veten duke pirë një dozë vdekjeprurëse të uthullës, 40 ditë pas dasmës me …

Artikulli i plotë »