Monday , 19 February 2018

Arkivat e etiketimeve kushtet

Zeka zbulon sekretet e bisedave të Albinit me ndërkombëtarët: Këto janë kushtet që i ka pranuar Albin Kurti

Kandidati për deputet nga Nisma për Kosovën, Milaim Zeka, përmes një postimi në fcaebook ka komentuar deklaratat e sotme të Albin Kurtit rreth formimit të Qeverisë. Sipas Zekajt, Albin Kurti po do ta formojë qeverinë me AAK-në dhe Nismën. Zeka ka thënë se është i detyruar që të zbulojë disa …

Artikulli i plotë »

Lajm i mirë për ata që dëshirojnë të punojnë jashtë vendit. Ja dhe kushtet:

Sipas raportit të fundit të Zyrës Evropiane të Punësimit, (EU RES), vendet nordike si Norvegjia, Danimarka dhe Suedia kanë mungesë të ekspertëve kryesorë, si për inxhinierë, mësues e infermierë. Por, njëkohësisht ato kanë nevojë edhe për shoferë autobusësh, kamerierë dhe kuzhinierë dhe ofron një pagë prej 4500 euro në muaj, …

Artikulli i plotë »