Friday , 19 January 2018

Arkivat e etiketimeve kosoves

Godet Shefqet Krasniqi: Ja kush do të jetë kryeminister i Kosovës (Video)

Ish-imami i xhamisë së madhe në Prishtinë, Shefqet Krasniqi, kishte folur rreth AAK-së dhe Ramush Haradinajt. Imami i cili ishte akuzuar për nxitje të urrjetje, përçarje dhe mosdurim kombëtar racor e fetar. Shefqet Krasniqin, si të dyshuar për veprën penale “nxitje e urrejtjes, përçarje ose mosdurim kombëtar, racor, fetar apo …

Artikulli i plotë »

Zbulohet plani sekret: Ramush Haradinaj kryeminister i Kosoves kurse Albin kurti…

E fundit.Zbulohet plani sekret: Ramush Haradinaj kryeminister i Kosoves kurse Albin kurti… Kujtim Kujtim Kurti ka publikuar ne facebopkin e tij zyrtare Zbulohet plani sekret: Ramush Haradinaj kryeminister i Kosoves kurse Albin kurti… Plani sekret MOSSAD LVV 31% + AAK 11% + Lista srbska dhe minoritete 20 % Ramush Haradinaj …

Artikulli i plotë »

Ekskluzive: Disa nga emrat e kandidatëve të LVV-së që kanë fituar vota që të jenë deputetë në Kuvendin e Kosovës

Ka përfunduar numrimi i votave për subjektet dhe koalicionet parazgjedhore nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Nga rezultatet del se koalicioni PDK-AAK-NISMA ka fituar zgjedhjet, i pasuar nga Lëvizja Vetëvendosje e në vend të tretë del të jetë LDK-AKR-Alternativa, shkruan Gazeta NewBorn. Gazeta NewBorn ka arritur ti mëson disa nga emrat …

Artikulli i plotë »

Ekskluzive: Disa nga emrat e kandidatëve të LVV-së që kanë fituar vota që të jenë deputetë në Kuvendin e Kosovës

Ka përfunduar numrimi i votave për subjektet dhe koalicionet parazgjedhore nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Nga rezultatet del se koalicioni PDK-AAK-NISMA ka fituar zgjedhjet, i pasuar nga Lëvizja Vetëvendosje e në vend të tretë del të jetë LDK-AKR-Alternativa, shkruan Gazeta NewBorn. Gazeta NewBorn ka arritur ti mëson disa nga emrat …

Artikulli i plotë »

Ja çfarë do të ndodh nëse Haradinaj bëhet kryeministër i Kosovës

Zgjedhjet në Kosovë nuk kanë lënë pa u përcjellur edhe nga mediat e huaja.Pas publikimit të rezultateve preliminare sipas të cilave koalicioni PAN është fitues, mediat e ndryshme kanë theksuar rrezikun e përkeqësimit të raporteve Kosovë-Serbi, nëse Haradinaj zgjedhet kryeministër.BBC ka shkruar se fitorja e Haradinajt do të mund të …

Artikulli i plotë »

Zgjedhjet paralamentare, ndodh edhe arrestimi i parë nga Policia e Kosovës!

“Sot, nga raportimet e terrenit, bëhet e ditur se në shkollën “Dëshmorët e Koshares”- Qendra e Votimit në Koshare te Ferizajt, është ushtruar presion dhe shantazh ndaj votuesve nga vëllau i kryetarit të nëndegës së LDK-së në Koshare, Halim Halimi.Halim Halimi është vëllau i kryetarit të nëndegës së LDK-së në …

Artikulli i plotë »