Friday , 19 January 2018

Arkivat e etiketimeve kosoves

Turqia i kundërpërgjigjet ashpër Rusisë: Ti i jape avionë Serbisë, unë Kosovës ia japi F-16 Falcon

Pas lajmeve të bujshme ditëve të fundit, në të cilat “paralajmëronin një luftë në Kosovë” mediat serbe sot kanë dalë edhe me një “goditje” tjetër. Kësaj radhe, ata në artikujt e tyre, kanë përfshirë edhe rolin e Turqisë, në “mbështetjen e konfliktit” mes Kosoves dhe Serbise, transmeton portali Preshevajone. Presidenti …

Artikulli i plotë »

Emocionuese: Futbollistëve të Kosovës koncertin klasik, TEB Banka ua kthen në befasi të paparë (Video)

Banka TEB Sh.A. dhe Federata e futbollit e Kosovës kanë incizuar për herë të parë një video befasi për futbollistët e përfaqësueses me një angazhim prej më se 300 personave. Banka TEB Sh.A. sponsor i përfaqësueses së Kosovës në futboll ka gjetur përkrahjen e Federatës së futbollit të Kosovës (FFK) …

Artikulli i plotë »

Takohen në Shkodër dy tifozërit, të Kosovës dhe Islandës – Ja çfarë ndodhi mes tyre

Kanë mbetur edhe pak çaste kur pritet të fillojë ndeshja futbollistike ndërmjet Kosovës dhe Islandës. Mirëpo, dy tifozërit kanë gjetur kohë që të argëtohen para fillimit të lojës, që do të zhvillohet në “Loro Boriç” të Shkodrës. Në disa foto të bëra nga “Indeksonline” shihen tifozët teksa freskohen me nga …

Artikulli i plotë »

Lajm i madh i NATO-s: Shtetet anëtare janë pro krijimit të Ushtrisë së Kosovës!

Vendet anëtare të NATO-s nuk janë kundër krijimit të Ushtrisë së Kosovës, bile ato kanë shprehur qëndrim pozitiv në lidhje me këtë çështje, ka thënë për Indeksonline nënkryetari i Kuvendit të Kosovës Xhavit Haliti, i cili po merr pjesë në Asamblenë e NATO-së në Sarajevë. Sipas tij kundërshtimi i NATO-së …

Artikulli i plotë »

Lajm i madh i NATO-s: Shtetet anëtare janë pro krijimit të Ushtrisë së Kosovës!

Vendet anëtare të NATO-s nuk janë kundër krijimit të Ushtrisë së Kosovës, bile ato kanë shprehur qëndrim pozitiv në lidhje me këtë çështje, ka thënë për Indeksonline nënkryetari i Kuvendit të Kosovës Xhavit Haliti, i cili po merr pjesë në Asamblenë e NATO-së në Sarajevë. Sipas tij kundërshtimi i NATO-së …

Artikulli i plotë »