Monday , 19 February 2018

Arkivat e etiketimeve kosove

Dy kosovarë nga Zvicra u bëjnë thirrje mërgimtarëve: Mos dërgoni para më në Kosovë, ja se çka po ndodh

“Dërgimi i parave, për mua nuk shtrohet si çështje”, thotë për srf.ch afaristi i ri Valon Asani, i cili nga Zvicra ka hapur një biznes të suksesshëm IT në Prishtinë, transmeton albinfo.ch. Dhe ky pohim i tij e përshkruan më së miri ndryshimin e qasjes ndaj Kosovës të të rinjve …

Artikulli i plotë »

E fundit : Skandal në Kosovë/ Drejtori kapet duke bërë seks me mesuesen në shkollë..

Drejtoresha bën seks me mësuesin te shkolla “Emin Duraku”. Të dy kapen në flagrancë dhe pas kësaj, pushohet menjëherë të dy.Komuna e Shtimes ka pushuar nga puna drejtoreshën e shkollës së mesme të ulët në Kosovë “Emin Duraku” me inicialet A.S. dhe një mësimdhënës në këtë shkollë B.D, për të …

Artikulli i plotë »

Ja se si tensionohet keq situata: Shpetim Desku ‘shuplakë’ Burdushit n’Kosovë Show, ja arsyeja (Video)

Në këtë emision folën për shumë tema, por ajo që ra në sy më së shumti ishte tensioni mes nikoqirit Shpetim Desku dhe mysafirit, Burdushit, njofton Gazeta NewBorn. Mirëpo, në fund të emisionit Burdushi vullnetarisht puthi hartën e Kosovës që është edhe simbol i këtij emisioni. Por momenti interesant është …

Artikulli i plotë »