Monday , 19 February 2018

Arkivat e etiketimeve kosove

Senatori amerikan kishte pyetur Rugovën: A keni truprojë në Kosovë, kush do t’ju mbrojë? Kjo ishte përgjigja e Presidentit

Publicisti i njohur shqiptar që jeton dhe vepron në Zvicër, Xhevat Rexhaj, përmes një postimi në facebook, ka shkëputur një pjese nga transkriptim i bisedës së presidentit historik, Ibrahim Rugova me senatorin amerikan Larry Pressler, bisedë kjo e zhvilluar në prill të vitit 1990. Sipas kësaj bisede, senatori amerikan e …

Artikulli i plotë »

Trondit Zeka: Mishi i miut të detit shitet në Kosovë si mish i…

Anëtari i Nisma për Kosovën Milaim Zeka, i cili njëherit është edhe kandidat i kësaj partie për deputet të Kuvendit të Kosovës, ka shprehur pakënaqësi ndaj gjendjes së shëndetësisë në vend.Ai ka deklaruar se parregullësitë më të mëdha bëhen në sektorin e shëndetësisë.“Qeveria e Kosovës duhet të marr vendim që …

Artikulli i plotë »

‘Tensionohet’ keq situata n’Kosovë Show, Shpetim Desku ‘rrahet keq’ me një mysafirë të ‘pa ftuar’ (Video)

Këtë javë të ftuar në emisionin n’Kosovë Show tek Shpetim Desku, është deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovë, Daut Haradinaj si dhe Ramiz Rrahmani , Sikurse në emisionet e kaluara, edhe këtë javë n’Kosovë Show, atmosfera ka qenë e nxehtë dhe me plotë momente interesante dhe befasuese Gjatë emisionit …

Artikulli i plotë »

LAJMI I FUNDIT: Tensionohet gjendja Kosovë-Serbi, nëse Haradinaj ekstradohet, mund të nisë edhe luftë?!

Më 27 prill do të komunikohet vendimi i Gjykatës franceze mbi ekstradimin ose jo të kryetarit të AAK’së, Ramush Haradinaj. Haradinaj beson se vendimi do të jetë refuzues, bazuar në argumentet e dhëna gjatë seancës paraprake, raporton KTV. Ftesën për ekstradim në Serbi, Haradinaj e quajti ftesë direkte për luftë. …

Artikulli i plotë »