Friday , 19 January 2018

Arkivat e etiketimeve kosova

LAJMI I FUNDIT: Ngushllime familjarve ”Ky turist nga Kosova sot u mbytë deti” Kujdes pamjet!

Një i moshuar është mbytur sot në plazhin e Velipojës. Mësohet se viktima është Musa Kurtolli, banues në Kosovë. Ai kishte shkuar për plazh në Velipojë. Ky është rasti i tretë brenda tre ditëve, që shtetasit kosovarë humbasin jetën në plazhet shqiptare në veri të vendit…per me shume kliko ne …

Artikulli i plotë »

Statistikat/ Pushuesit nga Kosova e Maqedonia mbajnë në këmbë turizmin shqiptar

Shqiptarët që jetojnë në Kosovë dhe Maqedoni janë pushuesit më besnikë të Shqipërisë. Numri i vizitorëve të huaj, të hyrë në Shqipëri për qëllime pushimi dhe vizita ditore në muajin Qershor 2017, rezulton 207.972, ndërsa të njëjtën periudhë një vit më parë, ky numër ishte182.606 duke shënuar një rritje me …

Artikulli i plotë »