Wednesday , 17 January 2018

Arkivat e etiketimeve kosova

Ksaj familje nga Kosova i refuzohet viza në Zvicër pasi vishnin trenerka

Ksaj familje nga Kosova i refuzohet viza në Zvicër pasi vishnin trenerka Një familje nga Kosova të cilët kishin disa vite që jetonin në Zvicër, iu është refuzuar viza për shkak të zakonit të tyre të çuditshëm, veshjes së trenerkave të poshtme. Sipas gazetës gjermane “Basellandschaftliche Zeitung”, në vitin 2005 …

Artikulli i plotë »

Identifikohet vajza “mashtruese” që i nxiti qytetarët për ikje nga Kosova, ja kush është dhe jeta luksoze e saj (FOTO/VIDEO)

Identifikohet vajza “mashtruese” që i nxiti qytetarët për ikje nga Kosova, ja kush është dhe jeta luksoze e saj (FOTO/VIDEO) Stacioni kryesor i autobusëve në Prishtinë i mbushur me njerëz që rrethojnë autobusët e linjës Prishtinë-Beograd ka ngritur shumë dilema për një valë të re emigrimi ilegal për në vendet …

Artikulli i plotë »

Shpërthimi në Velipojë, fati shpëtoi familjen me 6 fëmijë nga Kosova (VIDEO)

Sapo kishin mbërritur në Velipojë dhe kishin zënë apartamentin ku do të qëndronin gjatë ditëve të pushimit. Apartamenti ndodhej në katet e sipërme të lokalit dhe tek lokali do të merrnin çelësat. Me fëmijët kanë hyrë brenda kur ka ndodhur shpërthimi. Në një prononcim për gazetarët Islam Hyseni rrëfen…PER TE …

Artikulli i plotë »