Friday , 24 November 2017

Arkivat e etiketimeve ishte

Ekskluzive: 36 vjeçarja nga Prizreni që u mbyt në deti ishte menaxhere në KESCO (Dokument)

Në momente tragjike në moshën 36 vjeçare dje ka ndërruar jetë Dua Kadriu, psikologja nga Prizreni, raporton Gazeta NewBorn. Kadriu, ishte mbytur në deti derisa kishte hyrë në të për ti shpëtuar fëmijet e saj. Gazeta NewBorn, mëson se Dua Kadriu punonte në KESCO si menaxhere për kontrata në Depertamentin …

Artikulli i plotë »

LAJMI FUNDIT:Humb jetën në Zvicër shqiptari nga Maqedonia, ishte agjërueshëm me Ramazan

Gjatë shkarkimit të disa pjesëve të një ballkoni, në një kantier, rreth orës 09.00 disa elemente e kanë goditur në kokë punëtorin, thuhet në një komunikatë të policisë zvicerane. Lëndimet kanë qenë aq të rënda sa që shtetasi 50-vjeçar nga Maqedonia nuk ka mundur tu mbijetojë plagëve, duke ndërruar jetë …

Artikulli i plotë »

Ish-eprori i UÇK-së “godet” Kadri Veselin: Sa ishte gjallë ju e injoruat Adem Jasharin, tash në Prekaz po derdhni lot krokodili

Kryetari I Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli, ka bërë sot homazhe në Kompleksin Memorial “Adem Jashari”, në Prekaz për nder të ditës së çlirimit të Skenderajt. Lidhur me vizitë, ka reaguar ish-eprori i UÇK-së dhe ish-anëtari i SHIK-ut, Naim Miftari , i cili përmes një postimi në Facebook, ka …

Artikulli i plotë »