Saturday , 16 December 2017

Arkivat e etiketimeve hashim

Zbulohen letrat e fshehta të Ramiz Lladrovcit drejt Hashim Thaçit: Nuk po të spiunoj tek shërbimet e huaja

Ramiz Lladrovci ia kishte shkruar tri letra Hashim Thaçi, në vitin 2003. Me anë të këtyre letrave kërkonte të takohej me Thaçin për t’ia dëshmuar se “nuk po bashkëpunonte me shërbime të huaja” kundër kryetarit të atëhershëm të PDK-së. Lladrovci, kryetar i Drenasit dhe kandidat i PDK-së për këtë komunë, …

Artikulli i plotë »

Albin Kurti ‘ia zbulon sekretin’ më të madh Hashim Thaçit që askush deri sot nuk e dinte!

Ish-lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti në gjashtëvjetorin e aksionit të Policisë së Kosovës në veri të vendit tha se Enver Zymberi i vrarë gjatë këtij aksioni është dëshmor i Republikës dhe se rrethanat dhe autorët e vrasjes së tij ende nuk dihen. Kurti theksoi kryeministri i atëhershëm, Thaçi, e ndërpreu …

Artikulli i plotë »

Lajmi i Fundit: Hashim Thaçi ka një lajm të mirë për Vetëvendosjen dhe LDK-në (Video)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, thotë se do të respektojë në plotëni Kushtetutën dhe vendimin e Gjykatës Kushtetuese të vitit 2014 për mandatarin e krijimit të qeverisë së re. Thaçi në intervistën dhënë për emisionin Argumet Plus, thotë se koalicioni PAN si fitues i zgjedhjeve ia ka konfirmuar se i …

Artikulli i plotë »

Lajmi i fundit: Hashim Thaçi nesër cakton datën e…

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, pret në takim konsultativ përfaqësuesit e subjekteve politike për caktimin e datës së zgjedhjeve lokale. Takimi me përfaqësuesit e subjekteve politike, sipas njoftimit për mediat të presidencës, do të jetë i hapur për media.Zgjedhjet lokale pritet të mbahen në muajin nëntor, sipas afatit …

Artikulli i plotë »

“Hashim Thaçi tradhtoi familjen Jashari”, kjo eshte arsyeja e vrasjes së Ahmet Krasniqit

Kohë më parë, në një intervistë në njërën prej televizioneve në Kosovës, Saim Tahiraj, bashkëluftëtar i Sali Çekajt, ka drejtuar akuza ndaj ish kryeministrit, tash presidentit Hashim Thaçi. Tahiraj në deklaratën e tij thotë se e gjithë përçarja e UÇK-së ka ardhur nga Hashim Thaçi dhe Bujar Bukoshi, duke i …

Artikulli i plotë »