Monday , 19 February 2018

Arkivat e etiketimeve haradinaj

Haradinaj i bindur se do të bëhet kryeministër, thotë se Kurti po i mashtron qytetarët

Ndonëse jo me një fitore të pritur, koalicioni PAN është fitues i zgjedhjeve të 11 qershorit. Kandidati për kryeministër i këtij koalicioni, Ramush Haradinaj, gjatë nje interviste në Rubikon të KTV’së, është zotuar se në javën e parë pas certifikimit të rezultateve do të krijojnë qeverinë e re. Numrin e …

Artikulli i plotë »

Letër e hapur për Ramush Haradinaj: Bëre koalicion me dreqin, populli të ndëshkoi

Kryetari i Ballit Kombëtar Demokrat për Kosovë, Gazmend Islami përmes një letre publike në rrjetet sociale, e ka kritikuar liderin e AAK-së, Ramush Haradinaj për koalicionin me PDK-në. Islami ka thënë se për shkak të këtij koalicioni, Haradinaj është ndëshkuar me votë nga populli, për shkak që nuk mbajti premtimin …

Artikulli i plotë »

Zbulohet plani sekret: Ramush Haradinaj kryeminister i Kosoves kurse Albin kurti…

E fundit.Zbulohet plani sekret: Ramush Haradinaj kryeminister i Kosoves kurse Albin kurti… Kujtim Kujtim Kurti ka publikuar ne facebopkin e tij zyrtare Zbulohet plani sekret: Ramush Haradinaj kryeminister i Kosoves kurse Albin kurti… Plani sekret MOSSAD LVV 31% + AAK 11% + Lista srbska dhe minoritete 20 % Ramush Haradinaj …

Artikulli i plotë »

Urime Kosov: Haradinaj kryeministër, Pacolli kryeparlamentar, Veseli zëvendëskryeministër i parë?!

Pas përfundimit të zgjedhjeve dhe pas publikimit të rezultateve të zgjedhjeve del se asnjëra parti dhe koalicion nuk ka fituar shumicën, e përveç saj përpara po shihet një bllokadë politike. Koalicioni më i madh në vend nuk i ka votat e mjaftueshme për ta formuar qeverinë e re ndonse është …

Artikulli i plotë »

HARADINAJ NË KONFERENCË TË JASHTËZAKONSHME: KADRIA QË DY DITË SKA QASJE N’RRJET

Kandidati për kryeministër i cili për paaaaaaaaak nuk muuuuuuujti mu bo kryeministër me t’paren ka dalë në një konferencë të jashtëzakoshme për media nëpërmjes së cilës ka treguar se koalicioni PAN nuk është edhe aq mirë. Kadri Veseli ka dy ditë që spo ja qelë telefonin Haradinajt. “Nuk është që …

Artikulli i plotë »