Monday , 19 February 2018

Arkivat e etiketimeve haradinaj

Opss!! Ramush Haradinaj, “komandanti” i UÇK-së që po i dorëzohet Listës Serbe!

Ramush Haradinaj, lider i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, i nominuari për kryeministër të Kosovës nga koalicioni PAN (AAK, PDK, NISMA), dhe ish njëri nga komandantët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, gjatë fushatës elektorale ishte treguar shumë i ashpër sa i përket bashkëpunimit dhe përfshirjes së Listës Serbe në institucionet …

Artikulli i plotë »

A është normal Ramush Haradinaj, çfarë deklarate ka dhënë???

Kandidati për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj i ka akuzuar disa parti politike se po mundojnë të krijojnë krizë imagjinare politike në Kosovë. Lideri i AAK-së ka thënë se normat zgjedhore kanë prodhuar rezultat i cili do të hap rrugë për krjimin e institucioneve, transmeton lajmi.net “Defetistët janë ngutur …

Artikulli i plotë »

E FUNDIT: ‘As Haradinaj, as Hoti e as Kurti për kryeministër’, ja kush po flitet tash të jetë!

Drejtori i Zyrës për Kosovë, në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se serbët e Kosovës duhet të kenë një nga tri pozitat kryesore udhëheqëse të Kosovës, siç janë, Presidenti, Kryeparlamentare ose Kryeministri. Djuric në një debat televiziv në Serbi, ka thënë se tash pas përfundimit të zgjedhjeve në …

Artikulli i plotë »

As Haradinaj, as kryetari i LDK-së e as Kurti nuk do të jetë kryeministër, ja kush u vendos tani

Lëvizja Vetëvendosje dhe i nominuari i tyre për kryeministër, Albin Kurti, po deklarojnë vazhdimisht se ata do ta bëjnë qeverinë. Por, në rast të dështimit të koalicionit PAN, më shumë se Kurti, gjasat për t’u bërë kryeministër ka i nominuari i LDK-së, Avdullah Hoti. Nga burime brenda LDK-së, Gazeta Metro …

Artikulli i plotë »