Friday , 24 November 2017

Arkivat e etiketimeve haradinaj

Ramush Haradinaj bën “hor” Albin Kurtin: Ja çka i zbulon me dëshmi (VIDEO)

Haradinaj tregon ‘pazaret’ parazgjedhore me Vetëvendosje Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj i ftuar në emisionin Argument Plus tregoi se para zgjedhjeve i ka ofruar Lëvizjes Vetëvendosje postin e kryeministrit.“Është mirë me u vërtetua edhe kjo që unë ja kam ofrua Vetëvendosjes kryeministrin para zgjedhjeve, por nuk kanë deshtë me marr. …

Artikulli i plotë »

Opss!! Ramush Haradinaj, “komandanti” i UÇK-së që po i dorëzohet Listës Serbe!

Ramush Haradinaj, lider i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, i nominuari për kryeministër të Kosovës nga koalicioni PAN (AAK, PDK, NISMA), dhe ish njëri nga komandantët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, gjatë fushatës elektorale ishte treguar shumë i ashpër sa i përket bashkëpunimit dhe përfshirjes së Listës Serbe në institucionet …

Artikulli i plotë »

A është normal Ramush Haradinaj, çfarë deklarate ka dhënë???

Kandidati për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj i ka akuzuar disa parti politike se po mundojnë të krijojnë krizë imagjinare politike në Kosovë. Lideri i AAK-së ka thënë se normat zgjedhore kanë prodhuar rezultat i cili do të hap rrugë për krjimin e institucioneve, transmeton lajmi.net “Defetistët janë ngutur …

Artikulli i plotë »

E FUNDIT: ‘As Haradinaj, as Hoti e as Kurti për kryeministër’, ja kush po flitet tash të jetë!

Drejtori i Zyrës për Kosovë, në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se serbët e Kosovës duhet të kenë një nga tri pozitat kryesore udhëheqëse të Kosovës, siç janë, Presidenti, Kryeparlamentare ose Kryeministri. Djuric në një debat televiziv në Serbi, ka thënë se tash pas përfundimit të zgjedhjeve në …

Artikulli i plotë »