Friday , 24 November 2017

Arkivat e etiketimeve gjithe

E Fundit: Erdogan thirrje të gjithë myslimanëve: Shkoni dhe mbroni Jeruzalemin…

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan u ka bërë thirrje myslimanëve anembanë botës të “vizitojnë” dhe të “mbrojnë” Jerusalemin. Ai i ka quajtur përpjekjet e palestinezëve për të fituar të drejta në një vend të shenjtë si “të papranueshme” . Komentet e liderit turk erdhën pas një ditësh të dhunshme që …

Artikulli i plotë »