Friday , 19 January 2018

Arkivat e etiketimeve fundit

LAJMI I FUNDIT: Tensionohet gjendja Kosovë-Serbi, nëse Haradinaj ekstradohet, mund të nisë edhe luftë?!

Më 27 prill do të komunikohet vendimi i Gjykatës franceze mbi ekstradimin ose jo të kryetarit të AAK’së, Ramush Haradinaj. Haradinaj beson se vendimi do të jetë refuzues, bazuar në argumentet e dhëna gjatë seancës paraprake, raporton KTV. Ftesën për ekstradim në Serbi, Haradinaj e quajti ftesë direkte për luftë. …

Artikulli i plotë »

Bija e Tahir Sinanit: Babai më puthi në ballë, për herë te fundit më tha “çika e babit” dhe shkoi në luftë

Arbanë Qeriqi: Rugovë e nderuar, mirë se vini në Radion Kosova e Lirë! Rugova Tahir Sinani: Përshëndetje. Mire se ju gjej. Unë jam vajza e madhe, fëmija i parë i Tahir Sinanit. – Arbanë Qeriqi: Komandant Tahir Sinani, është emblemë e heroizmit të kombit shqiptar. Ishte pjesëmarrës në tri luftërat …

Artikulli i plotë »