Tuesday , 21 November 2017

Arkivat e etiketimeve fundit

LAJMI FUNDIT: Tronditet e gjith Shqiperia nga kjo qe sapo ndodhi para 30 min ka te vdekur edhe te plagosur.. (Video Exluzive)

Dy persona janë vrarë dhe tre të tjerë janë plagosur në një atentat me armë zjarri që ndodhi në shëtitoren e qytetit të Lushnjes pasditen e sotme. ABC News raporton se njëri nga viktimat është Zamir Latifi. Atentatorët qëlluan me breshëri kallashnikovi nga një makinë dhe më pas u larguan …

Artikulli i plotë »

LAJMI FUNDIT: Lajm fantastik, sapo e tha Amerika, nga tetori hiqen vizat per kosovaret

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka njoftuar se duke filluar nga tetori 2017, do të fillojë procesimin për Vizat e Shumëllojshmërisë për banorët e Kosovës për programin 2018. Gjatë viteve të kaluara, aplikuesit e V.Sh. (DV) procesoheshin nga Ambasada Amerikane në Shkup, Maqedoni. -Pasi që Ambasada e Shteteve …

Artikulli i plotë »