Tuesday , 21 November 2017

Arkivat e etiketimeve fundit

E Fundit: Janë prezantuar se janë “Alfa”, plaçkisin dhe rrahin 21-vjeçarin nga Shkupi…

Rreth orës 21:30 në rrugën “Përzhino” në Shkup, mbrëmjen e djeshme, tre persona të panjohur e kanë plaçkitur 21-vjeçarin E.S ”Plaçkitësit i janë ofruar personit E.S. dhe i janë paraqitur se janë zyrtarë policor të njësitit “Alfa”, ia kanë kërkuar letërnjoftimin, çantën, pas së cilës nga kuleta ia kanë marrë …

Artikulli i plotë »

Lajmi Fundit: Sulmoi me bombë kryeministrinë, i riu tregon në polici arsyen: Qëllova sepse …

Një i ri nga Fieri është arrestuar pasi ka sulmuar me një bombë molotov kryeministrinë në Bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’. Ardian Peshtanaku është prangosur nga Garda dhe më pas iu dorëzua policisë. I pyetur se cili ishte motivimi i veprimit të tij, Peshtanaku është shprehur se hodhi shishen e benzinës …

Artikulli i plotë »

E Fundit: Erdogan thirrje të gjithë myslimanëve: Shkoni dhe mbroni Jeruzalemin…

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan u ka bërë thirrje myslimanëve anembanë botës të “vizitojnë” dhe të “mbrojnë” Jerusalemin. Ai i ka quajtur përpjekjet e palestinezëve për të fituar të drejta në një vend të shenjtë si “të papranueshme” . Komentet e liderit turk erdhën pas një ditësh të dhunshme që …

Artikulli i plotë »

LAJMI FUNDIT: Amerika ‘dridhë’ Rusinë dhe Korenë e Veriut, ja çfarë ka bërë (FOTO)

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës,Donald Trump ka marrë pjesë sot në ceremoninë zyrtare të dorëzimit të anijes luftarake “Gerald R. Ford” marinës në Norflok në Virxhinia. Ai ka thënë se kjo anije dërgon 100.000 mesazhe botës. “Armiqtë amerikanë do të dridhen nga frika”,ka thënë Trump,transmeton lajmi.net. Bëhet fjalë …

Artikulli i plotë »