Friday , 23 February 2018

Arkivat e etiketimeve eshte

Ndodh edhe kjo / Nusja e akuzoi për përdhunim, rrëfehet vjehrri: Kjo është e vërteta!

Ballina Shqipëri Nusja e akuzoi për përdhunim, rrëfehet vjehrri: Kjo është e vërteta! nusja-780×439-650×358 Nusja e akuzoi për përdhunim, rrëfehet vjehrri: Kjo është e vërteta! 05.07.2017 – 22:360PËLQE Vjehrri i Elda Tanushit, e cila u arrestua se tentoi të helmonte nënën e bashkëshortit, hedh poshtë pretendimet që ajo ka dhënë …

Artikulli i plotë »

Qytetarët e Prishtinës urdhërohen që sot t’i mbyllin të gjitha dritaret, kjo është arsyeja…

Sot, më 6 qershor, fillon dezinsektimi hapësinor faza e tretë në Komunën e Prishtinës. Kjo ditë është zgjedhur pas të gjitha përgatitjeve teknike dhe operative nga ana e Komunës së Prishtinës dhe kompanisë dhe pasi që parashikimet klimatike sigurojnë një javë me mot stabil dhe pa reshje. Duke u bazuar …

Artikulli i plotë »

Dosja/ Enver Hoxha është homoseksual: Dëshmia e përkthyesit të telegrameve dhe ‘axhansave’ të diktatorit për shtypin grek dhe italian

30 vjet më parë, arratisja e një përkthyesi të ATSH-së tronditi sistemin komunist dhe kupolën e lartë të Partisë së Punës. Ajo që bëri bujë nuk ishte arratisja e tij, pasi arratisje ndodhnin thuajse çdo vit e çdo muaj, në të katër anët e vendit, por më shumë bënë bujë …

Artikulli i plotë »

E fundit / Serbi e pranon: Kosova është e pavarur, mjaftë ju gënjyem

Vuk Drashkoviq, politikan, shkrimtar dhe ish ministër i Punëve të Jashtme të Serbisë, thotë se edhe Serbia duhet ta pranojë dokumentin e Ahtisaarit dhe të vendos bashkëpunim të gjithanshëm me autoritetet dhe shumicën shqiptare në Kosovë, pa njohjen formale të pavarësisë së Kosovës. “Shqiptarët e kanë pranuar dokumentin e Ahtisaarit …

Artikulli i plotë »

Zbulohet: Ky është vrasësi më i madh në Kosovë, ‘vrau’ dhjtra persona – Kujdes, mund të ju vret edhe juve!

Zbulohet: Ky është vrasësi më i madh në Kosovë, ‘vrau’ dhjtra persona – Kujdes, mund të ju vret edhe juve! Drejtori i Departamentit për Siguri Publike në Ministrinë e Punëve të Brendshme, Mensur Hoti, ka thënë se statistikat zyrtare tregojnë se dhjetëra persona janë vrarë nga armët ilegale në Kosovë …

Artikulli i plotë »