Monday , 19 February 2018

Arkivat e etiketimeve duhet

Opss!! ‘Dridhet’ skena politike, Erdogan ‘godet’ me deklaratë: Ja kush duhet të jetë kryeministër i ri

Në intervistën ekskluzive për TopChannel, presidenti turk Recep Tayyip Erdogan vlerëson faktin se Shqipëria ruan një paqe dhe harmoni fetare model për botën.“Shqipëria është vend unik me shumëllojshmëri fetare e kulturore dhe në këtë aspekt ka një respekt reciprok mes myslimanëve dhe të krishterëve. Kjo bashkëjetesë është një pasuri dhe …

Artikulli i plotë »

Lajmi i fundit: Për formimin e Qeverisë ja çfarë do ti duhet të bëjë Haradinajt

Kandidatit të PAN-it për kryeministër, Ramush Haradinaj, i takon mandatari i parë për formimin e Qeverisë, por një gjë e tillë po shihet e vështirë nga analistët kosovarë pa paguar edhe një çmim të shtrenjtë. Qeveri me serbët faktorë ose qeveri me shqiptarët e duke përgjysmuar postet në ekzekutiv. Sakrificat …

Artikulli i plotë »

Flet ish pjesëtari i SHIK-ut: Këto janë tri mundësitë që Kosova të dalë nga kolapsi, tregon kush duhet të shkojë në burg

Naim Miftari, ish pjesëtar i SHIK-ut dhe UÇK-së, përmes një postimi në facebook ka komentuar situatën e re politike të krijuar në Kosovë. Sipas Miftari, ekzistojnë tri mundësi që Kosova të dalë nga kolapsi, të cilat duhet të shfrytëzohen, përndryshe Kosova kurrë nuk do ngritët në këmbë. Ja psotimi i …

Artikulli i plotë »