Friday , 24 November 2017

Arkivat e etiketimeve duhet

Gjithçka që duhet të dini për bakllavën: Nga ka prejardhjen bakllava, kur u zbulua dhe si u përhap ajo

Historia e bakllavës është shumë-ngjyrëshe si historia e tokave të Mesdheut dhe Lindjes së Mesme. Besohet gjerësisht, se asirianët në rreth shekullit të 8-të, ishin njerëzit e parë që vendosën disa shtresa të bukës së hollë, me arra të copëtuara në mes atyre shtresave, shtuan pak mjaltë dhe e futën …

Artikulli i plotë »

Kush duhet të shpallet fajtor? Shihni këtë aksident të tmerrshëm dhe vlerësojeni ju! |VIDEO|

Shpeshherë vozitësit ballafaqohen në një situatë kur në semaforin para tyre shfaqet drita e verdhë dhe ata janë duke lëvizur në tentim për të kaluar udhëkryqin. Në rrethana të tilla, përcjell Telegrafi, shpeshherë duhet të jemi të kujdesshëm, sepse në të tilla raste mund të ballafaqohemi në rreziqe nga të …

Artikulli i plotë »

Opss!! ‘Dridhet’ skena politike, Erdogan ‘godet’ me deklaratë: Ja kush duhet të jetë kryeministër i ri

Në intervistën ekskluzive për TopChannel, presidenti turk Recep Tayyip Erdogan vlerëson faktin se Shqipëria ruan një paqe dhe harmoni fetare model për botën.“Shqipëria është vend unik me shumëllojshmëri fetare e kulturore dhe në këtë aspekt ka një respekt reciprok mes myslimanëve dhe të krishterëve. Kjo bashkëjetesë është një pasuri dhe …

Artikulli i plotë »

Lajmi i fundit: Për formimin e Qeverisë ja çfarë do ti duhet të bëjë Haradinajt

Kandidatit të PAN-it për kryeministër, Ramush Haradinaj, i takon mandatari i parë për formimin e Qeverisë, por një gjë e tillë po shihet e vështirë nga analistët kosovarë pa paguar edhe një çmim të shtrenjtë. Qeveri me serbët faktorë ose qeveri me shqiptarët e duke përgjysmuar postet në ekzekutiv. Sakrificat …

Artikulli i plotë »