Tuesday , 20 February 2018

Arkivat e etiketimeve befason

Nuk shpreh ngushëllime por befason me koment Jeta Xharra, ja çka thotë për gazetarin e RTK-së i cili vdiq sot (Foto)

Pas marrjes së lajmit për vdekjen e publicistit, gazetarit të njohur dhe redaktorit të RTK-së, Qani Mehmedi, miqët, kolegët, bashkëpunëtorët, familjarët e të afërmit po i shprehin ngushëllime famijes Mehmedi, për vdekjen e familjarit të tyre, shkruan Gazeta NewBorn. Por ndryshe nga këto është reagimi i gazetarës Jeta Xharra. Ajo …

Artikulli i plotë »

Më në fund reagon edhe Thaçi për lirimin e Lushtakut, befason të gjithë se çka thotë dhe si e quan

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi e ka uruar Sami Lushtakun për shpalljen e pafajësisë së tij dhe lirimin nga të gjitha akuzat për të. Thaçi thotë se lufta për liri e UÇK-së është vlerë thelbësore e shtetit tonë. “Kjo vlerë, që nënkupton sakrificën e brezave të tërë për lirinë dhe …

Artikulli i plotë »

Opss!! Pacolli befason: Ja kush vendos për koalicion, nuk vendosi unë

Ftesave të Lëvizjes Vetëvendosje për koalicion rreth themelimit të Qeverisë, drejtuar LDK’së, mund t’u përgjigjet vetëm Isa Mustafa. Kështu po thotë kreu i AKR’së, Behgjet Pacolli, i cili ka nënshkruar koalicion para zgjedhor me LDK’në si dhe Alternativën. Kontaktuar nga Gazeta Express, lideri i AKR’së, Behgjet Pacolli ka thënë se …

Artikulli i plotë »