Thursday , 22 February 2018

Ramush Haradinaj: Kosova nuk është Arabi, duhet të flasim shqip, jo…

Ramush Haradinaj: Kosova nuk është Arabi, duhet të flasim shqip, jo arabisht (VIDEO)

“Zoti na rujt tanve, pse bre po fol sërbisht ne Kuvend, fol bre shqip, se populli tet nin shqip çka je ka thue, pse duhet me fol krejt sërbisht?
Do flliqtana PA MJEKRRA, që menojn që nket ven na mujm mu bo diçka tjetër. Jo. Na sjem shqiptar, ti sje shqiptar, ske le shqiptar, baba jot ska le shqiptar, babgjyshi jot ska le shqiptar, fmija vet nuk janë shqiptar, ky vend nuk o Kosov, ky vend nuk o Shqipni, ky vend bohet edhe tjetër gja” – kështu do të ishte fjalimi juaj Ramush Haradinaj sepse ndryshe flisni dhe ndryshe veproni…shtype reklamen per te shikuar videon dhe pas 5 sekondash hapet video e plote: