Wednesday , 24 January 2018

(VIDEO) : Ermal Mamaqi ‘ngacmon’ publikisht këngëtaren Mimoza Shkodra, shikoni çfarë i tha …

ë fundi, Ermali publikoi një video, në të cilën shihet në veturë teksa po dëgjonte muzikë. Ishte pikërisht kënga “Dashni” e kënduar nga çifti më i ri në estradë, Mimoza Shkodra dhe Seldi Qalliu. “Goca bëni tagg të dashurin tuaj nëse është më i bukir se @seldi__qalliu ???????? Avash mi …

Artikulli i plotë »

LAJMI FUNDIT: Serbia kërcënon Shqipërinë, Kujdes mos luani me Zjarr..!! (Video)

Shqipëria mund ta padisë Serbinë për gjenocid në emër të Kosovës, dhe nëse e bën këtë, ajo është e pandershme, ka thënë ministri i Punës në qeverinë e Serbisë, Aleksandër Vulin.Ai gjithashtu ka paralajmëruar se marrëdhëniet mes Tiranës dhe Beogradit po përkeqësohen çdo ditë e më shumë.Sipas tij, padia për …

Artikulli i plotë »

Lajm tragjik na vjen nga LDK-ja, vdes kjo fytyrë publike (Foto)

Lidhja Demokratike e Kosovës, Nëndega në Strellc të Epërm, njofton të gjithë bashkëqytetarët, shokët, miqtë, dashamirët dhe opinionin e gjerë se me 03.01.2018 (e mërkurë), do mbahet Mbledhje komemorative me rastin e vdekjes së Florim Povataj, aktivist i dalluar i kësaj partie. Mbledhja komemorative, do mbahet në Shkollën fillore “Bajram …

Artikulli i plotë »

LAJM BOMBË: Beogradi flet…po të ishte Ibrahim Rugova , Kosova…

Kryetari i të Majtëve të Serbisë, Borko Stefanoviq, vlerëson se dialogu i brendshëm për Kosovën “nuk është dialog, por monolog i brendshëm i Vuçiqit”.Ndërsa kryetari i Iniciativës Qytetare SDP, Oliver Ivanoviq, ka thënë se “parimisht mbështet idenë për dialog, por me dy kushte”, raportojnë mediet e Beogradit.Duke klikuar në hapsiren …

Artikulli i plotë »

LAJMI FUNDIT: Egzekutohet me 10 plumba Shqiptari i forti në Brazil (Pamje për të rritur)

Një shqiptar nga Shqipëria sot ka mbetur i vrarë në mes të rrugëve të Brazilit me iniciale V.K, shtetas shqiptarë kaukazian 47 vjeç siç e kishin identifikuar policia Braziliane, për BrasilDailyNews.Në media lajmi bëri bujë pasi sipas policisë vrasja ka ndodhur mes dy grupeve rivale shumë të njohura për policinë, …

Artikulli i plotë »