Wednesday , 24 January 2018

LAJMI FUNDIT: Shikoni si u sulmua Policia e Kosovës në Veri me predha e Kallashnikov (Pamje)

Policia e Kosovës e ka konsideruar si tentimvrasje të rëndë, sulmin që u është bërë zyrtarëve policorë, në veri të Mitrovicës.Në raportin 24-orësh, Policia ka njoftuar se pas sulmit ndaj zyrtarëve policorë është ekzaminuar vetura policore, në të cilën është vërtetuar se është goditur disa herë me predhat e plumbave.“Fshati …

Artikulli i plotë »

LAJM FANTASTIK: Nga 4 janari Zvicra do ju ofroj punë me rrogë minimale 2200 euro, mos e humbisni, ja detajet

Zvicra ka nisur të eksperimentojë projektin për “të ardhurat bazë të pakushtëzuara”, një nismë që synon t’u sigurojë të gjithë qytetarëve, të ardhura. Për të gjithë qytetaret dhe shtetasit e tjerë që duan të punojnë në Zvicër do ta ken mundësin nga 1 janari. Po ashtu kjo vlen për të …

Artikulli i plotë »