Thursday , 22 February 2018

Ndodh edhe kjo: Tualet prej ari (VIDEO)


Adhuruesit e artit kanë edhe dy javë kohë për të provuar “Amerikën”, emri që i është vënë një wc-je prej ari, 18-karatëshe, e ekspozuar në muzeun Solomon Guggenheim të Nju Jorkut prej gati 1 vit.Gjatë kësaj kohe, mbi 100 mijë persona kanë vizituar muzeun dhe kanë parë nga afër veprën e artistit italian Maurizio Cattelan, e vendosur në një hapësirë në katin e pestë të muzeut, që duket një tualet normal…shtype reklamen per te shikuar videon dhe pas 5 sekondash hapet video e plote: