Tuesday , 20 February 2018

LAJMI FUNDIT: Vulini e sjellë ushtrinë serbe pranë kufirit me Kosovën, do ju… (Pamje)

Anëtarët e Ushtrisë së Serbisë dhe Ministrisë së Mbrojtjes, me vigjilencë të madhe dhe me kujdes po i ndjekin të gjitha ngjarjet në mjedisin tonë dhe janë në gjendje për të reaguar ndaj çfarëdo kërcënimi ndaj vendit tonë dhe sigurisë së qytetarëve të Serbisë.Tha ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin, në Rashkë, gjatë vizitës në kazermën “Stefan Nemanja” pranë kufirit me Republikën e Kosovës.Sipas tij, pas vrasjes së Oliver Ivanoviqit, nuk mund të thuhet se situata është e qetë dhe e rregullt.Hap reklamën / Vazhdo të plotë lajmin