Sunday , 25 February 2018

LAJMI FUNDIT: Shqipëria blen armatim nga Austria, ja reagimi serbëve! (Video)

Shqipëria ka hyrë në garën e armatosjes së vendeve të Ballkanit duke rinovuar totalisht arsenalin luftarak pas armatosjes së Serbisë dhe Kroacisë me sisteme raketore të fjalës së fundit dhe me avionë bombardues.
Mësohet se ushtria shqiptare ka blerë artileri të avancuar ofensive nga Austria, ndërkohë që në vend vazhdon marrja e mjeteve të blinduara nga SHBA-të.Kliko reklamën më poshtë për shikuar pamjet: