Sunday , 25 February 2018

LAJMI FUNDIT: Sapo ndodhi, Korab Sejdiu ‘Godet’ Ramush Haradinajn Shiko Pamjet!

Korab Sejdiu thotë se do ta vazhdojë pozitën e tij në Kuvend si deputet i pavarur. Ish-zëvendësi i Pacollit nuk do të jetë pjesë e ndonjë subjekti tjetër politik.
Ai ka folur edhe për pritshmëritë e tij nga qeveria e drejtuar nga Ramush Haradinaj.Deputeti i pavarur Korab Sejdiu i cili deri pas zgjedhjeve të 11 tetorit ishte pjesë e AKR-së, dha dorëheqje nga ky subjekti pasi kreu i saj bëri koalicion me PAN-in.“Qëndrimi mbetet ai qe kam pas nga fillimi. Pra në aspektin e përcaktimit politik, mbetem për momentin deputet i pavarur dhe nuk i përkas/bashkohem asnjë subjekti politik”, u shpreh Sejdiu për Express, derisa sqaroi se në këtë mënyrë do të fokusohet si deputet i pavarur.
Per te pare videon e plote shtypni mbi reklamenme poshte: