Thursday , 22 February 2018

I fejuari paralizohet pak muaj para dasme, veprimi i saj i la të gjithë me gojë hapur


Ata ishin prej vitesh bashkë dhe dashuria e madhe që kishin për njëri-tjetrin i bëri të vendosin të kurorëzoheshin në martesë.
Por duket se fati nuk ishte me ta, teksa gjatë pushimeve Brett Geenhill pas një zhytjeje në det, doli i paralizuar dhe në gjendje të rëndë. Pas ndërhyrjes së mjekëve, ai mësoi se ishte paralizuar nga qafa e deri tek këmbët.Pas këtij lajmi, 39-vjeçari, bëri çmos për ta larguar të fejuarën nga jeta e tij, duke dashur ta lejojë të ndërtojë një jetë të re me një person që do të ishte i aftë fizikisht.Por Meg Alexander jo vetëm që nuk u largua prej tij, por me dashuri e bëri ta shikojë me një tjetër sy jetën që kishin përpara e atë që kishin ëndërruar së bashku, brenda pak muajsh ajo organizoi dasmën e tyre që e kishin planifikuar.Historia e këtij çifti është bërë publike në mediat e huaja, duke marrë pafund pëlqime dhe komente pozitive dhe inkurajuese…shiko videon e plote duke klikuar me poshte ne reklam: