Thursday , 22 February 2018

Cila më e mirë? Barça e Ronaldinhos apo ajo e Messit (Foto)

Një nga debatet më të mëdha të tifozëve në futboll është kur krijojnë një formacion të lojtarëve të skuadrës së tyre shumë vite më parë, dhe atyre në vitet e fundit.

Një nga ato më interesante është Barcelona nga viti 2000 deri 2009 dhe ajo nga viti 2010 deri më sot.

2000/01 deri to 2008/09: Valdes; Puyol, Marquez, De Boer, Barjuan; Xavi, Iniesta, Rivaldo; Messi, Ronaldinho, Eto’o.

2010 deri më sot: Ter Stegen; Alves, Pique, Mascherano, Alba; Busquets, Xavi, Iniesta; Messi, Neymar, Suarez.

Një gjë është sigurt, klubi katalunas është më i miri në shekullin XXI.

Duke shikuar formacionet më lartë, cili skuadër është më e mirë? /Telegrafi