Friday , 19 January 2018

Lajme

LAJMI FUNDIT: Vulini e sjellë ushtrinë serbe pranë kufirit me Kosovën, do ju… (Pamje)

Anëtarët e Ushtrisë së Serbisë dhe Ministrisë së Mbrojtjes, me vigjilencë të madhe dhe me kujdes po i ndjekin të gjitha ngjarjet në mjedisin tonë dhe janë në gjendje për të reaguar ndaj çfarëdo kërcënimi ndaj vendit tonë dhe sigurisë së qytetarëve të Serbisë.Tha ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar …

Artikulli i plotë »

EKSKLUZIVE: Vjen arrestimi i parë per vrasjen e Oliver Ivanoviqit, ja kush eshte vrasesi (Foto/Video)

Drejtori i policisë se Kosovës Shpend Maxhuni ne nje konferenc te përbashkët për media me kryeministrin e Kosovës Ramush Haradinaj ka thëne se PK-ja ka informacionet e prejardhjen e veturës nga e cila është vrare Oliver Ivanoviq. Ndërsa Maxhuni ka thëne se AKI ka informacione edhe për emrat e mundshëm, …

Artikulli i plotë »

Haradinaj ofendoi rend Amerikën e quajti palaço ambasadorin amerikan Delawie (Video)

Deklarata e ambasadorit të SHBA- vë në Kosovë, Greg Delawie, lidhur me tentativën për shfuqizimin e Gjykatës Speciale, ku tha se disa nga komandantët e UÇK-së kanë kryer krime dhe duhet të përgjigjen para drejtësisë, ka ngjallur reagime të ashpra tek organizata e veteranëve të UÇK-së.Është nënkryetari i OVL-së së …

Artikulli i plotë »

ZYRTARE: E pabesueshme Behgjet Pacolli’a jep lejen Vuçiqit për të vizituar Kosovën

Qeveria e Kosovës i ka dhënë leje presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, që të vizitojë Kosovën gjatë fundjavës së ardhshme.Këtë e ka konfirmuar për KTV-në Jetlir Zyberaj, këshilltar i zv/kryeministrit dhe ministrit të Jashtëm, Behgjet Pacolli.“Sipas kërkesës, që është parashtruar nga Presidenti i Serbisë ndaj Institucioneve të Republikës së Kosovës …

Artikulli i plotë »

Më në fund Zbulohet gjithçka: Publikohen pamjet e atentatit, ja kush janë vrasësit e Ivanoviqit dhe arsyeja e vrasjes së tij (Video)

Më në fund Zbulohet gjithçka: Publikohen pamjet e atentatit, ja kush janë vrasësit e Ivanoviqit dhe arsyeja e vrasjes së tij….Vrasja ka ndodhur të martën rreth orës 08:10, në rrugën “Sutjeska” në veri të Mitrovicës, para selisë së partisë së Oliver Ivanoviqit. Ai u qëllua me gjashtë plumba në stomak, …

Artikulli i plotë »

Lajmi Fundit Sapo u vendos, Gjermania lëshon viza pune për Kosovarët (Apliko)

Mundësia e punësimit jashtë Kosovës ka ofruar mundësi të shkëlqyeshme për punëkërkuesit kosovarë sepse përpos përfitimeve financiare, ato kanë sjellë në Kosovë edhe shkathtësitë dhe përvojën evropiane duke kontribuar kështu në ekonomi dhe zhvillimin e tregut të punës në Kosovë.Duhet shtuar se numri i kosovarëve që aplikojnë për viza pune …

Artikulli i plotë »