Tuesday , 16 January 2018

Aktualitete

18-vjeçarja nxjerr virgjërinë në ankand, merr ofertë marramendëse

Një adoleshente ka nxjerrë në ankand virgjërinë e saj në përpjekje që të fitojë mjaftueshëm para sa për të paguar studimet, shkruan Daily Mail, transmeton Gazeta Express. 18 vjeçarja, shpreson që të fitojë mjaftueshëm sa për të studiuar në Universitetin e Kembrixhit dhe pretendon që ka marrë një ofertë prej …

Artikulli i plotë »

Pas vrasjes së Ivanoviq, Mogherini telefonon Thaçin dhe Vuçiqin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka siguruar përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini, se institucionet përgjegjëse të Kosovës do të bëjnë gjithçka që është e mundur për të ndriçuar sa më shpejtë vrasjen e kryetarit të Iniciativës Qytetare “Liri, Demokraci, Drejtësi” …

Artikulli i plotë »