Saturday , 25 November 2017

Aktualitete

LAJMI FUNDIT: Ja sa Shqiptarë ishin në Aeroplanin që u rrëzua sot në Maribor të Slovenisë (VIDEO)

LAJMI FUNDIT: Ja sa Shqiptarë ishin në Aeroplanin që u rrëzua sot në Maribor të Slovenisë…Mësohet se një aeroplan i nisur sod ora 10.15 nga Aeroporti i Basel/Mulhouse është rrëzuar. Aeroplani është dashur te mberrij ne ora 12.10 në aeroportin ndërkombëtar të Rinasit, Tiranë. Por Aeroplani është goditur shumë keq …

Artikulli i plotë »

E fundit / Gjykata Speciale nga java e ardhme pritet ti nisë arrestimet e komandantëve, aktakuzat e para…

Të mërkurën Kryetarja e Gjykatës Speciale, bullgarja Ekaterina Trendafilova, në një deklaratë për media, ka thënë se që nga java e tjetër Prokurori i Specializuar mund të ngrejë aktakuzat.Ish-pjesëtarë të lartë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, nga java tjetër, do të mund të ndiqen nga Gjykata Speciale, pasi ky institucion …

Artikulli i plotë »

Ja ku e kishte kaluar natën 4-vjeçari i humbur në Mramor! VIDEO

Fëmija 4 vjeç nga Mramori, i cili kishte humbur mbrëmë, gjatë tërë natës kishte qëndruar në një objekt, i cili gjendet afër një antene në bjeshkët e Mramorit.Sipas informacioneve që ka siguruar Indeksonline, 4-vjeçari kishte fjetur në këtë objekt dhe me t’u zgjuar në mëngjes ishte nisur për në shtëpi, …

Artikulli i plotë »

Vdiq pasi i dha lamtumirën dashurisë së jetës, ja kush është shqiptari që humbi jetën në aksidentin tragjik (FOTO)

Shqiptari Morsi Gjezi, 34-vjeç, ka ndërruar në një aksident të ndodhur paraditen e sotme në Italinë fqinjë. Ai po udhëtonte në autostradën e San Marinos me një automjet të ngarkuar me rreth 20 ton mbeturina të ngurta, teksa u përplas në bordurën mbrojtëse anësore. Mediat italiane shkruajnë se shqiptari po …

Artikulli i plotë »