Wednesday , 24 January 2018

admin

E çuditshme! Ja reagimi i Ramushit kur pyetet se a kame u kap nga Gjykata Speciale dhe a ka frikë nga ajo!

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se ka përvojë me gjykime, kur është pyetur sot nëse ka frikë se mund të ndodhet në listën e të akuzuarve të Gjykatës Speciale.Në një intervistë me televizionin kombëtar të Kroacisë – HRT, kryeministri i Kosovës deklaroi se “nuk e ka dert” shkuarjen …

Artikulli i plotë »

Ish-komandanti dhe mjeku i UÇK-së: Ramush nuk je viktimë, ti shfrytëzove gjakun e vëllëzërve e të shokëve për t’u bërë i pasur

Ish-mjeku i UÇK-së, Liri Loshi ka reaguar pas vizitës së presidentit serb Aleksandër Vuçiq, për çka ka sharë edhe kryeministrin Ramush Haradinaj që e ka lejuar atë të vije në Kosovë. Liri Loshi, i cili gjatë luftës së UCK-së ka vepruar si mjek ka hedhur akuza edhe ndaj presidentit Hashim …

Artikulli i plotë »

VJEN LAJM I MIRE: Italia paguan deri në 5000 euro , kërkon 18 mijë puntorë,nxitoni aplikoni…

Italia, si edhe vitin e shkuar, vë në dispozicion 30.850 kuota për të mundësuar kryesisht ardhjen në Itali për punë të varur sezonale të punonjësve të huaj si dhe konvertime lejesh të ndryshme qëndrimi në leje pune, të të huajve tashmë rezidentë në Itali.Është përcaktuar gjithashtu edhe kalendari i kërkesave, …

Artikulli i plotë »

Erdogan i shokon të gjithë: Shqiptarët dhe turqit janë një popull (Pamje)

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdogan ka folur para mijëra qytetarëve në qytetin e Bursës.Erdogan ka folur rreth operacionit kundër militantëve kurd në Siri, ku ka filluar të bombardojë përmes aeroplanëve caqet e tyre.“Ne do ta përfundojmë operacionin në një kohë shumë të shkurtër”, tha Erdogan rreth operacionit …

Artikulli i plotë »