Wednesday , 24 January 2018

admin

Gruaja e Ivanoviqit ‘shuplakë’ Daçiqit në varrimin e burrit të saj (Pamje)

Lule dhe qirinj për Oliver Ivanoviçin. Pa shumë fjalime dhe pa ceremoni shtetërore është varrosur lideri i serbëve të Mitrovicës. Homazhe kanë bërë edhe politikanët, nga kryeministrja Ana Brnabiq dhe përfaqësues të tjerë të politikës.Mijëra njerëz kanë ndjekur liturgjinë e shërbyer nga peshkopi Teodosije nga Kosova, shkruan abcnews, transmeton Gazeta …

Artikulli i plotë »

LAJMI FUNDIT: Vulini e sjellë ushtrinë serbe pranë kufirit me Kosovën, do ju… (Pamje)

Anëtarët e Ushtrisë së Serbisë dhe Ministrisë së Mbrojtjes, me vigjilencë të madhe dhe me kujdes po i ndjekin të gjitha ngjarjet në mjedisin tonë dhe janë në gjendje për të reaguar ndaj çfarëdo kërcënimi ndaj vendit tonë dhe sigurisë së qytetarëve të Serbisë.Tha ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar …

Artikulli i plotë »

EKSKLUZIVE: Vjen arrestimi i parë per vrasjen e Oliver Ivanoviqit, ja kush eshte vrasesi (Foto/Video)

Drejtori i policisë se Kosovës Shpend Maxhuni ne nje konferenc te përbashkët për media me kryeministrin e Kosovës Ramush Haradinaj ka thëne se PK-ja ka informacionet e prejardhjen e veturës nga e cila është vrare Oliver Ivanoviq. Ndërsa Maxhuni ka thëne se AKI ka informacione edhe për emrat e mundshëm, …

Artikulli i plotë »

Haradinaj ofendoi rend Amerikën e quajti palaço ambasadorin amerikan Delawie (Video)

Deklarata e ambasadorit të SHBA- vë në Kosovë, Greg Delawie, lidhur me tentativën për shfuqizimin e Gjykatës Speciale, ku tha se disa nga komandantët e UÇK-së kanë kryer krime dhe duhet të përgjigjen para drejtësisë, ka ngjallur reagime të ashpra tek organizata e veteranëve të UÇK-së.Është nënkryetari i OVL-së së …

Artikulli i plotë »

ZYRTARE: E pabesueshme Behgjet Pacolli’a jep lejen Vuçiqit për të vizituar Kosovën

Qeveria e Kosovës i ka dhënë leje presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, që të vizitojë Kosovën gjatë fundjavës së ardhshme.Këtë e ka konfirmuar për KTV-në Jetlir Zyberaj, këshilltar i zv/kryeministrit dhe ministrit të Jashtëm, Behgjet Pacolli.“Sipas kërkesës, që është parashtruar nga Presidenti i Serbisë ndaj Institucioneve të Republikës së Kosovës …

Artikulli i plotë »